Pozápasové focení týmu
3. Velká cena Lysé nad Labem
Braňko Husárik
2020-10-08 15:34:03
Ve volební sobotu se ve městě neřešilo pouze vhazování lístků, ale i pro nás další zajímavá akce, kterou byla již 3. Velká cena Lysé nad Labem, kam se sjely děti ze středu Čech, aby si zahrály turnaj, dokud to ještě jde. Letos jsme navzdory komplikovanějším podmínkám připravili dokonce více vylepšení než dříve. Mluvím o promítání výsledků a nasazení kol přes internet včetně online přenosu partií. Ve výsledku tento pokrok nedopadl nejlíp, protože zkrátka onliny nejsou dělané pro rychlé sázení jednoho kola za druhým. Ale dost bylo o organizaci.
Tento rok se hrálo výhradně v rouškách a z mého pohledu to mělo i vliv na kvalitu partií. Obzvláště znevýhodněné děti byly ty, co k rouškám ještě musejí nosit brýle. Zvednutých rukou a kontumovaných partií po dvou nemožných tazích tak bylo nadmíru. Co se týče našich ambic na medaile, bohužel se nemohli zúčastnit bratři Oceláci, Káťa s Vláďou se přesunuli do vyšších kategorií, aby měli silnější soupeře, a tak se trochu zkomplikovala šance na čelní místa. Přesto jsme měli několik želízek, jako Romana Hodka, Honzu Vaňáčka a i ti, co se přesunuli výš, nebyli bez šance.
Kategorii mladších opanoval Artem Remizov, který navzdory svému jménu a věku (7 let) přejel všechny své soupeře včetně hned tří našich hráčů. Do deseti let se nakonec prosadil Roman Hodek, který si uzmul 3. místo. Do dvanácti let byl Honza Vaňáček na svém prokletém 4. místě, ale je jen otázkou času, než se to zlomí. V kategorii starších byl boj až do samého konce, kdy poslední partie v posledním kole rozhodovala o celkovém vítězi. Bylo skvělé, že se tohoto boje zúčastnila naše Domča Kaplanová proti favorizovanému Adamovi Mrázkovi. Bohužel Domča byla už unavená a Adam prokázal svou kvalitu. Namísto vítězství tak skončila Domča čtvrtá a uvolnila tak místo na bedně pro Káťu Kammovou. Dále moc pěkné výkony předvedli i Herbert Fajmon a Vláďa Stefaniv, ale stresy v závěru partií je stály lepší umístění.
Junioři se sešli jen 4, a tak si dali pěkný uzavřený turnaj, kde se žádné překvapení nekonalo. Tomáš Sichrovský z České Lípy nedal ostatním šanci a spolehlivě vyhrál.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kdo se dostavili, aby dobrovolně vydrželi celý den ve složitých podmínkách, Petrovi Jandovi z Čelákovic, že nám pomohl s rozhodcováním a také sponzorům za hezké ceny a prostředí. Snad to nebude letos poslední akce na regionální scéně.

Galerie