Tým Lysá na finále Krajského přeboru.
Lysá na finálových přeborech kraje
Braňko Husárik
2020-09-15 11:03:30
O víkendu 12. a 13. Září se hrály hned dva význačné turnaje mládeže. V Neratovicích bojovaly mladé naděje a v Čelákovicích ty nejmladší. Protože turnajová sezóna teprve začíná, tak oba turnaje byly velikou nejistotou, kde ohromnou výhodu měli všichni, kdo si přes dlouhé léto trochu natrénovali.

V Čelákovicích se o postupy nebojovalo, ale nic to nemění na litém boji, do kterého zasáhla spousta našich nejmladších. Dočkali jsme se od nich parádních výsledků. Do posledního kola bojoval o vítězství v turnaji Roman Hodek, který v posledním kole bohužel podlehl a s pěti body skončil na krásném druhém místě ve své kategorii. Stejně bodů pak udělali Veronika Melicharová a Pavel Vaňáček, kteří byli dál kvůli pomocnému hodnocení. Pochvalu však zaslouží i ostatní, co na turnaj v komplikovaných podmínkách dorazili a statečně bojovali.

Turnaj v Neratovicích přinesl další rozměr, a to možnost postupu na Mistrovství Čech. Hned několik hráčů mělo postup zaručený díky výsledkům z loňského roku, ale i ti se do svých zápasů vrhli s vervou a nikomu nic nedali zadarmo. Další adepti David Ocelák a Honzík Vaňáček to vzali zodpovědně a hrám věnovali velké úsilí. Obzvlášť David, který každou hru dohrával s několika vteřinami na hodinách, a tak přitahoval publikum jako magnet. Nakonec snaha slavila úspěch a David postoupil ze čtvrtého místa, když ho od stupňů vítězů dělilo jen pomocné hodnocení. Honzík nepostoupil jen o chloupek, ale svým výkonem si určitě řekl o divokou kartu. V kategorii do deseti let pak turnaj jednoznačně ovládl Lukáš Ocelák, který až na jedinou remízu skolil každého, kdo se mu postavil do cesty, a potvrdil svůj přímý postup na republiku. Do dvanácti let skončil nejlíp výše zmíněný David, když se ostatním tentokrát až tak bodově nedařilo. Nicméně všechny musím pochválit, že poctivě využívali svůj čas na partii a předvedli mnoho krásných partií. Co se týče děvčat, jak u nich bývá zvykem, o titul si to rozdaly Domča Kaplanová s Káťou Kammovou a nakonec první a druhé místo do dvanácti let získaly. Tentokrát však daly i velkou šanci svým soupeřkám, když obě ztratily v posledním kole, ale k jejich štěstí je třetí z našeho tria Šárka Engelthalerová nepřeskočila.

Ještě jednou všem děkuji za přístup k pěkným partiím, které jsou příslibem něčeho většího v budoucnu.

Galerie