Stupně vítězů prvního online turnaje
Žákovské online turnaje
Braňko Husárik
2020-05-13 23:16:34
Po krátké hrací odmlce a pouze teoretických trénincích se mládežníci opět pustili do bojů. Tentokrát ve webovém prostředí na chess.com. Hned od prvních zápasů bylo jasně vidět, kdo v karanténích časech trénoval a kdo si raději užíval čistějšího ovzduší. Nicméně musím pochválit všechny, kdo se zapojili.
První společnou akcí byl menší přebor klubu hraný pouze na pět kol, kterého se zúčastnilo 13 našich silných hráčů. Turnaj beze ztráty bodu ovládl Lukáš Ocelák, který spolehlivě trestal všechny chyby soupeřů. Za ním se umístili na druhém místě Vláďa Stefaniv a třetí Eliáš Pačesný. Smůlu si vybral Honzík Vaňáček, kterého zradilo připojení a po prvním zápase už nemohl pokračovat. Celkové pořadí můžete vidět v galerii.

Druhá akce proběhla v kooperaci s klubem z Čelákovic. Tentokrát startovalo 15 hráčů, což se dá považovat za úspěch, protože šlo o narychlo zařízenou akci. Zvítězil opět beze ztrát Lukáš Janda z Čelákovic, kterého ohrožovala snad jen Domča Kaplanová. Za ní se srotila na třetím místě velká skupina hráčů, mezi nimiž byli z našich bratři Oceláci a Šárka Engelthalerová. Smolařkou turnaje s problematickým internetem byla tentokrát Káťa Kammová, tak snad si příště napraví chuť. Turnaj se vydařil a snad bude příště větší účast. Turnaj se bude opakovat každou středu od 14:00 a pokud to vyjde, tak se přidají i další kluby.

Galerie